Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Єгорівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04380363) був реорганізований і увійшов до складу Дачненської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія

Єгорівська сільська рада утворена в квітні 1944 року. Центр сільської ради – село Єгорівка, розташовано за 40 км від міста Роздільної, 40 км від міста Одеси, в 7 км від залізничної станції Карпово, в 4 км від автобаму Одеса-Київ.

Село Єгорівка було засноване на початку ХІХ століття. Воно розташоване у Свинячій балці на невеличкій річечці Мала Свиняча.

Як свідчать архівні дані, в 1859 році в Єгорівці проживало близько 400 жителів, дворів було 86.Село за адміністративним поділом відносилося до Херсонської губернії Одеського повіту Білчанської волості. В селі мешкали десятинні селяни та євреї-торговці. 

На початку 60-х років ХІХ ст. землі в селі придбав поміщик - німець Фестер і село почали називати Фештерово (до 1924 року, а до 1950 р. - Уварово). З 1950 року селу було повернуто першу назву - Єгорівка. Ця назва походить від Стятого Георгія, на честь якого названа і місцева церква..

В другій половині ХІХ століття в селі був урядник, фельдшер, поштове відділення, земська поштова станція, єврейська синагога, корчма, школа, метереологічна станція. 

Фештерово мало статус містечка (їх в Одеському повіті було всього 6).

Село розташовувалось на торговому шляху, який вів з північних районів Одеського повіту до міста Одеси. Тут 52 рази на рік збирались великі базари. Фештерово було одне з найбільших торгових центрів після м.Очакова, Овідіополя, Маяків.

В селі була церковно-приходська докласова школа, а на сусідньому хуторі Єленівка в 1889 році була відкрита земська 4-класна школа, де одночасно навчалось близько 40 учнів з хуторів та с.Фештерово.

В 1901 році завершилось будівництво земської лікарні на 45-50 місць Тут працював один лікар і чотири фельдшери. Першим лікарем був А.Л.Смідович.

В лікарню приїздили хворі з Білчанської, Куртівської, Мангеймської волості.

Фештерово входило до числа сіл, де була введена військово-підводна повинність.

Основним заняттям населення було землеробство. Селяни орендували землю у місцевого поміщика.

В 2 половині ХІХ ст.. поблизу села з»являються хутори, дачі заможних одеситів - Вікторівка, Єленівка, Михайлівна, Христинівка.

Буремні роки (1917-1920) особливо не зачепили розмірене життя фештеровця.

Радянська влада остаточно установилась в селі в 1920 році. 2 березня 1920 року в с.Куртівка (а Фештерово в той час відносилось до Куртівської волості) був організваний ревком. Першим його головою був Бабій Іван Семенович. А перший орган радянської влади в селі був організований 1 серпня 1920 року. Головою його обрали зав.поштовим відділенням Богдановича Івана Івановича.

1921 рік-рік страшного голоду в селі. Багато одеситів приїздили сюди, тікаючи від голоду.

В 1922 році відбулось нове районування Одеського повіту. Волость почала називатись Будьонівською.

24 червня 1922 року на хуторі Єленівка було організоване перше колективне господарство Генрі Джорджа. В наступні роки це було передове господарство.

Болісно для селян пройшла масова колективізація. Хто чинив опір, або відмовлявся колективно працювати, того висилали. Така доля спіткала і тих, хто мав наймитів.

В 1932-33 роках страшного голоду в селі не було, ті, хто ходив в колгосп на роботу, отримували продукти.

Починаючи з 1925 року початкова школа перетворюється поступово на семирічку (щороку прибавлявся черговий клас).

Село було окуповане в серпні 1941 року румунськими військами. Мобілізацію місцевого населення провести не встигли і лише після його звільнення 7 квітня 1944 року було забрано на фронт чоловіче населення призовного віку.

Бойові шляхи жителів села простяглись по всіх фронтах, додому не повернулось 80 односельців.

Важкі бої точились поблизу села на відступах до Одеси. Неподалік в степу знаходиться могила 998 радянських воїнів, велике захоронення румунських солдат (в 1998 році місцевий священник освятив їх обидві).

В середині 60-х років в селі був поставлений пам»ятник загиблих воїнів і поблизу нього було перезахоронено загиблих бійців.

В середині 50-х років в селі було споруджено ставок(нині його площа понад 250 га.

Наприкінці 60-х років запрацювало лісництво. На горах, де росли лише терен, глід, було висаджено сотні тисяч саджанців сосни. Сьогодні навколо села соснові ліси.

З 1959 року школа стає середньою, а в 1972 році на кошти місцевого колгоспу було споруджено приміщення сучасної школи, де на теперішній час навчається 120 учнів, працює 21 вчитель. 

Село з 2007 року газифіковане, майже скрізь прокладено по дорогах асфальт, хороше водопостачання.

В приміщенні колишньої земської лікарні працює амбулаторія, аптека.

В 90-х роках ХХ століття реставровано Свято-Георгіївську церкву.

До складу сільської ради входить 7 населених пунктів – с.Єгорівка, с.Болгарка, с.Єлизаветівка, с.Одрадове, с.Мале, с.Хоминка, с.Одрадове, с.Світлогірське.

Територія Єгорівської сільської ради становить 9724,70 га, в тому числі в межах населених пунктів – 773,4 га.

В основному, це сільгоспугіддя, горбиста місцевість, вкрита лісами. На узбережжі Хаджибейського лиману розміщено 17,5 тис. дачних ділянок, де в літній період садоводи відпочивають і вирощують сільгоспродукцію.

Загальна чисельність населення складає 2700 чоловік.

Більшість населення проживає в с. Єгорівка і с. Болгарка.

На території сільської ради діє дві загальноосвітні школи 1-3 ступенів – в с.Єгорівка та в с. Болгарка. Працює два будинки культури, один клуб, дві амбулаторії сімейної медицини загальної практики, два ФАПи в с. Світлогірське та с. Єлизаветівка.

На території сільської ради діють потужні сільгоспгосподарства, основна діяльність яких -виробництво сільгоспродукції та тваринництво – це СТОВ «ІВА» - керівник Злий І,В. - заслужений працівник сільського господарства України та ВАТ «Отрадівська птахофабрика» -основний постачальник птахопродукції в Роздільнянському районі. На даному підприємстві довгі роки працював Тесаков А.І.- заслужений працівник сільського господарства, нагороджений орденом Трудового Червоного прапора, Знаком Пошани та іншими нагородами.

В селі Хоминка працює ТОВ «Салюс»,яке славиться молочною продукцією майже по всій Одеській області.

Перспективами економічного розвитку сільської ради є розвиток сільського господарства, створення умов для туризму, парусного спорту, дельтапланеризму, рибальства.

В соціальній сфері – розширення села Болгарка і збільшення на 4 тис. населення, що дасть можливість перетворити село в містечко. Розвиток сіл Єлизаветівка, Єгорівка, де розроблено генеральні плани і виділені земельні ділянки під забудову.

Розробка планів і газифікація с. Болгарка, Одрадове, Єлизаветівка, Хоминка, Мале.

Будівництво «Центру реабілітації інвалідів» в с.Єгорівка «Стратегія життя»,що дасть можливість забезпечити якісним лікуванням і жителів сільської ради ,а також розвитку інфраструктури: будівництво доріг, стадіону, зони відпочинку.

В політичному житті - населення підтримує курс Партії Регіонів на здійснення реформ, що показали вибори Президента України в цьому році. В селі діє декілька осередків політичних партій: Партії регіонів, Блоку Литвина, »Наша Україна», блоку Юлії Тимошенко.

Близькість до обласного центру, велика кількість приватних підприємств і садових товариств дає можливість працевлаштуватись людям.

На території сільської ради відсутнє безробіття.

Сьогодні сільській раді потрібні спеціалісти багатьох напрямків, це - вчителі, лікарі, інженери, токарі, трактористи, пташниці, комп'ютерщики і багато інших.

Перспективами для сільської ради являється і створення нових підприємств з новітніми технологіями, але для цього необхідні інвестиції і сталі закони - закони, які б дали людині працювати і чесно сплачувати податки.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *